O portálu

Dříve, než vám povím více o portálu eKoutky.cz, který má za cíl mít kompletní a nejširší databázi míst přátelských k dětem v ČR, chtěla bych vás vyzvat a požádat, abyste se stali jeho součástí.

Vytvořme si jedinečnou databázi baby-friendly míst.

PROČ?

  1. Ulehčíme si vyhledávání, ať už se s dětmi budeme chystat k zubaři, na dlouhou cestu do zahraničí nebo třeba jen na návštěvu za známými.
  2. Zpříjemníme si společně strávené chvíle třeba na výletě, který si užijí rodiče i děti, když cílem bude nějaká příjemná restaurace s dětským koutkem nebo hřiště.
  3. Budeme snáze objevovat zajímavá místa, na která by nás bez této databáze ani nenapadlo s dětmi zavítat.

Pojďme si užívat radost ze společného tvoření takto výjimečného portálu. Bude dobře sloužit nám a pak i našim dětem.

Jak a proč mě napadlo vytvořit databázi dětských koutků? Proč právě eKoutky.cz, kde se děti zabaví a rodiče zrelaxují? Odpovědi naleznete v tomto videu:rozhovor v událostech na ČT1

A pokud vás baví spíše číst…


Jsme mladá aktivní rodina s malými dětmi. Převážnou většinu volného času trávíme mimo domov. Abychom své aktivity přizpůsobili také potřebám dětí, vždy se snažíme na svých výpravách zajistit i dostatek vyžití pro ně. Někdy je ale přímo nadlidský úkol zjistit, kde se nachází restaurace, ubytování nebo obchod s dětským koutkem. Místní často sami neví. Pokud vše nemáte předem z různých zdrojů zjištěno, což může být také úctyhodný výkon, často skončíte vyčerpaní kdekoli.

Je to již více než rok, kdy jsem svou pozornost začala soustředit na různé provozovny s dětskými koutky. Nadchla mě různá zařízení, kde si uvědomili, že rodiče s dětmi jsou nuceni strávit zde delší čas a děti se nudí, zlobí a ruší své okolí a proto vyčlenili alespoň malý prostor pro vytvoření zázemí pro děti. Všimla jsem si například, že na některých poštách jsou dětské koutky přímo spásou. Stejně tak v obchodech se zdravou výživou, kde si maminky poměrně dlouho vybírají a trvá to tím déle, když musejí seznamování se s novými produkty prokládat odpovídáním na otázky svých ratolestí. Ani nemluvím o ubytování, kde se může dovolená díky dětskému koutku stát naprostou pohodou, kde se rodiče zrelaxují.

Rozhodla jsem se proto, že se pokusím soustředit pokud možno všechny firmy, které jsou baby-friendly a mají pro rodiče pochopení, v jednom katalogu. Tento katalog by se měl stát nástrojem číslo 1 při hledání dovolené, tipů na výlet nebo při jakýchkoli každodenních aktivitách. Časem bych chtěla katalog obohatit také o firmy, které umožňují maminkám nebo tatínkům po mateřské dovolené pracovat na zkrácený úvazek nebo mají zřízenou školku či baby-sitting pro případ, že zaměstnanec nemůže dítě dát do běžně navštěvovaného zařízení popřípadě, když zaměstnanci „vypadne“ hlídání.

Doufám, že katalog bude přínosem jak pro rodiče s dětmi, tak pro firmy, které mohou využít svou konkurenční výhodu, kterou bezesporu právě dětský koutek je.

Budu se snažit dát tomuto katalogu tak velkou podporu a propagaci, jaká bude v mých silách. Současně ale ocením, když jej budete i vy využívat a pracovat s ním a šířit povědomí o webu ekoutky.cz! Předem vám děkuji za spolupráci a doufám, že si tento katalog oblíbíte a budete hojně využívat.